RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracy



Praca dla niepełnosprawnych oferty

Autor: adm Data: 2015-08-17 23:38:50

Każdy dorosły człowiek chce być aktywny zawodowo i w miarę możliwości samodzielny. Zarabianie na siebie, na własne potrzeby daje nie tylko satysfakcję, ale również daje poczucie samozadowolenia, pozwala ponieść swoją samoocenę i jednocześnie daje poczucie niezależności i wolności. 

Praca formą rehabilitacji

 

praca dla niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych, praca ma jeszcze dodatkowe zalety, dodatkowe atuty. Praca dla niepełnosprawnych to oprócz wspomnianych wcześniej elementów również forma rehabilitacji. Oczywiście, ważne jest to, żeby dopasować rodzaj i formę pracy do możliwości intelektualnych i fizycznych osoby niepełnosprawnej. Nie można bowiem zlecić czegoś, co przekroczy możliwości czy w ogóle nie jest realne do wykonania przez daną osobę. Trzeba się zastanowić, co można robić tak, żeby było to wykonane bardzo dobrze. 

Jednym z rozwiązań dla osób niepełnosprawnych jest praca przez internet, zwana również telepracą. Po pierwsze, nie wymaga ona od osoby niepełnosprawnej żadnych podróży i przemieszczania się, co łączy w sobie dwie zasadnicze zalety. Po pierwsze, powoduje, że osobie niepełnosprawnej jest po prostu łatwiej. A po drugie, dzięki temu, że nie musi wykonywać tych wszystkich skomplikowanych operacji związanych z dotarciem do miejsca pracy, oszczędza czas, który właśnie na pracę można przeznaczyć i poświęcić. Czyż może być lepsze rozwiązanie?

Warto również zwrócić uwagę, że podjęcie się pracy, nawet zdalnej, zmusza osoby niepełnosprawne do codziennej aktywności. Trzeba wstać rano z łóżka, trzeba się w większy lub mniejszy sposób przygotować do tej pracy. Wymusza to pewną dyscyplinę i samozaparcie. Takie zobowiązanie motywuje niepełnosprawnych do życia, do wstania z łóżka, zmniejsza ryzyko popadnięcia w depresję, czy też popadnięcia w inne problemy psychiczne. Obowiązki pozwalają zachować samodyscyplinę.

Warto więc wpisać w wyszukiwarkę hasło "praca dla niepełnosprawnych oferty" przeszukać całą ich listę i wybrać to, co będzie najbardziej odpowiednie, najbardziej pasujące i co wiąże się z kompetencjami, aplikować i podjąć pracę. Z pewnością, z takiej decyzji będzie można czerpać tylko i wyłącznie zyski.

PDF: Praca dla niepełnosprawnych oferty



Ocena: 3.1 Głosów: 1123



Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Brak komentarzy!

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:



Dołączyło już do nas 122 firm oraz 407 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: