RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracyZakładanie działalności gospodarczej przez internet

Autor: adm Data: 2015-04-14 13:16:27

Będąc zawodowym freelancerem potrzebujemy własnej działalności gospodarczej przede wszystkim do wystawiania faktur firmom, którym realizujemy zlecenia.

Zakładanie własnej firmy po raz pierwszy, jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Na szczęście staje się to coraz łatwiejsze dzięki wielu udogodnieniom jakie są nam udostępniane. Jednym z nich, jest możliwość założenia działalności gospodarczej przez internet. Warto skorzystać z tej możliwości, pozwala ona bowiem zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Zakładanie działalności gospodarczej przez internet jest możliwe w naszym kraju od 1 lipca 2011, wszystko to dzięki uruchomionej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dzięki niej, proces zakładania działalności nie tylko został uproszczony, ale również możliwe jest przejście go całkowicie on line.

Jak założyć firmę, krok po kroku?


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jeśli chcesz założyć firmę przez internet jest odwiedzenie strony www.ceidg.gov.pl. Znajdziesz tam gotowy formularz, który wystarczy wypełnić zgodnie z pojawiającymi się wskazówkami. Nie jest to trudne. Zamieścić musisz w nim informacje o nazwie firmy, jej siedzibie, charakterze prawnym oraz o rodzaju wykonywanej działalności. Strona działa intuicyjnie nie będziesz więc mieć z tym żadnego problemu.

ceidg

Aby jednak go wypełnić musisz potwierdzić swoją tożsamość. Możesz zrobić to na trzy sposoby. Pierwszą opcją jest certyfikat kwalifikowany. W tym przypadku musisz posiadać certyfikowany podpis elektroniczny. Jego uzyskanie jest opcją płatną – od 190 do 240 zł / rok.

Zakładanie działalności gospodarczej przez internet

 

Dlatego znacznie lepsze jest wyjście drugie, mianowicie uzyskanie profilu zaufanego ePUAP. Koniecznością jest rejestracja na stronie www.epaup.gov.pl, a następnie wizyta w punkcie potwierdzającym (Urzędy Skarbowe, wybrane oddziały ZUS).
Trzecia możliwość to anonimowe wypełnienie wniosku i potwierdzenie go w Urzędzie Miasta lub Gminy.

Po wypełnieniu wniosku dotyczącego firmy musisz podać jeszcze informacje do Zusu, Urzędu Skarbowego oraz numer rachunku bankowego. To wszystko również zrobisz na stronie CEIDG.

Prawidłowo wypełniony i potwierdzony w jeden z trzech powyższych sposobów wniosek sprawi, że już po kilku dniach zostanie nadany Ci numer REGON. Zanim jednak rozpoczniesz działalność musisz jeszcze tylko udać się do ZUSu by określić, z jakich ubezpieczeń będziesz korzystać, oraz jeśli zamierzasz być płatnikiem VAT - do Urzędu Skarbowego.

Jak więc widzisz zakładanie firmy przez internet przyspiesza proces, nie zwalnia nas jednak całkowicie z konieczności odwiedzania urzędów.

 Ocena: 3.1 Głosów: 995Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Brak komentarzy!

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:Dołączyło już do nas 122 firm oraz 407 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: