RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracyPraca mobilna - dlaczego warto?

Autor: adm Data: 2015-01-19 18:36:09

Coraz bardziej popularne, zarówno w środowisku pracowników, jak i pracodawców, stają się alternatywne formy świadczenia pracy. Powoli przestaje obowiązywać tradycyjny model zatrudnienia, opierający się na stacjonarnym wykonywaniu swoich obowiązków w biurze firmy, pod okiem kierownika. Pracodawcy coraz częściej korzystają z formy zatrudnienia, jaką oferuje tzw. praca mobilna. 

Praca mobilna - na czym to polega?

Najprościej mówiąc, praca mobilna to wykonywanie służbowych obowiązków poza biurem. Często bywa również określana mianem pracy zdalnej, ze względu na sposób raportowania osiągów pracownika i przesyłania zebranych danych do siedziby firmy, za pomocą drogi internetowej. 

Zazwyczaj przybiera jedną z dwóch głównych swych postaci. Pierwszą możliwością pełnienia pracy mobilnej, jest wykonywanie swoich obowiązków w domowym zaciszu. Taki model współpracy sprawdza się najczęściej w marketingu, przyjmującym postać telepracy. Pracownik otrzymuje niezbędne narzędzia do wykonywania swoich obowiązków, jak laptop i telefon komórkowy i zobowiązany jest do wykonywania połączeń wychodzących, celem sprzedaży oferowanych produktów lub usług. Raport osiągów wysyłany jest drogą e-mailową. Jest to również idealna forma do wykonywania wszelkich tzw. zawodów wolnych. Chętnie korzystają z niej freelancerzy, trudniący się jako copywriterzy, korektorzy, graficy, autorzy scenariuszów itd. 

 

praca mobilna

Drugą formą pracy mobilnej, jest świadczenie usług dla swojego pracodawcy w terenie, wykorzystywane przede wszystkim przez wykonujących zawód XXI w. - przedstawicieli handlowych. Firmy, mające swoją siedzibę w jednym mieście, pragnąc zwiększyć swoje obroty, zatrudniają handlowców w innych regionach Polski, bez konieczności stawiania nowych siedzib i biurowców. Reprezentanci handlowi wykonują swoją pracę w terenie, objeżdżając Klientów, podpisując umowy i raportując drogą internetową swoje wyniki sprzedażowe do Centrali firmy.

Praca mobilna jest korzystna dla dwóch stron. Dla pracodawców, oczywiście ze względu na minimalizowanie kosztów, płynące chociażby z możliwości zrezygnowania z budowania czy wynajmowania powierzchni biurowych. 

Taka forma współpracy cieszy się zadowoleniem również wśród zatrudnianych. Duży atut stanowi możliwość pracy w domowym zaciszu, w najbardziej komfortowym i niekrępującym pracownika otoczeniu. Stwarza to dużą swobodę dla zatrudnionych, którzy nie są skrępowani koniecznością dotarcia do biura, w każdej chwili mogą przerwać swoją pracę i wyjść, jeśli zajdzie taka potrzeba. Również aspekt temporalny jest znaczący. Praca mobilna nie narzuca konieczności poświęcania ośmiu godzin dziennie. Nikt nie rozlicza zatrudnionego z jego czasu pracy, ważny jest wynik, co w praktyce oznacza, że zatrudniony nie ma limitu godzin do wypracowania i może pracować dużo mniej, niż w przypadku tradycyjnego etatu, ważne, żeby jego praca przynosiła efekt.

 Praca mobilna to elastyczność, swoboda, znane, codzienne otoczenie i komfortowe warunki pracy. Brak codziennego bezpośredniego nadzoru kierownictwa, redukuje poziom stresu, jaki konotuje praca wykonywana w biurze firmowym.

Praca mobilna to przede wszystkim szansa racy dla każdego, warto przeczytać artykuł Praca zdalna

Zobacz praca onlineOcena: 3.1 Głosów: 1108Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Dodał(a): Krzysztof Dnia: 2015-04-16 17:24:47
Ciekawy artykuł, przekonał mnie do pracy mobilnej - naprawdę wygodna.

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:Dołączyło już do nas 122 firm oraz 412 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: