RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracyRozmowa o pracę

Autor: adm Data: 2015-01-18 09:55:25

Rozmowa o pracę, to dla kandydata starającego się o daną posadę, ogromny stres. Jest to moment, w którym trzeba odpowiednio się zaprezentować, tak, by wzbudzić zainteresowanie pracodawcy.

Rozmowa o pracę

Do rozmowy o pracę trzeba dobrze się przygotować. Tutaj nie tylko trzeba zaprezentować swoje atuty, ale także wcześniej zrobić zwiad taktyczny charakterystyki firmy.
Ponad to przy rozmowie o pracę istnieje kilka kluczowych zasad, są to: punktualność, odpowiedni strój, dobre przygotowanie i co najtrudniejsze - spokój.

Punktualność to bardzo kulturalna cecha, na rozmowie o pracę jest wręcz wymagana. Spóźnienie się, bądź odwołanie rozmowy w ostatniej chwili to dla przyszłego pracodawcy informacja, że kandydatowi po prostu nie zależy na stanowisku.

Istotne jest także pierwsze wrażenie jakie zrobimy na potencjalnym pracodawcy. Składa się na to dobra prezencja (odpowiedni, elegancki strój), dobre wychowanie (zwroty grzecznościowe, mowa ciała).

Idąc na rozmowę kwalifikacyjną trzeba się przygotować. Należy zgromadzić podstawowe informacje o pracodawcy. Warto zajrzeć na stronę internetową zakładu pracy, ponieważ jest ona przydatnym bankiem informacji. Podczas rozmowy może paść pytanie odnośnie charakteru działalności i pozycji na rynku firmy.
Pracodawca zapewne zada także pytanie o edukację, doświadczenie zawodowe oraz to dlaczego chcemy podjąć pracę właśnie w tej firmie.
Niewątpliwie pracodawca pragnie poznać nasze atuty i zalety, które były by pomocne w wykonywaniu obowiązków na danym stanowisku.

Pytanie: „Ile chciałaby Pani/ chciałby Pan zarabiać?” może także paść podczas rozmowy, jest to niewątpliwie trudny temat. Pytanie o zarobki budzi różne emocje, ponieważ podczas odpowiedzi nikt nie chce podać ani zbyt niskiej, ani zbyt wygórowanej kwoty. Jak wybrnąć z tej sytuacji i określić trafnie swe oczekiwania finansowe?
Najlepiej wcześniej zatem przygotować się w tym temacie i zdobyć informację na temat warunków płacowych obowiązujących w tej firmie. Wtedy będzie nam łatwiej dostosować odpowiedź do realiów, oraz ewentualnie przygotować konkretne argumenty do negocjacji.

Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej znacząco rzutuje na dalszy przebieg kariery i możliwość zatrudnienia, dlatego też warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie się do tego ważnego momentu.

Rozmowa o pracę online

Coraz bardziej popylarną formą pracy staje się praca zdalna (telepraca). Tak więc coraz częściej rónież rozmowa o pracę jest w formie online np. przez skype. Rozmowa o pracę przez skype będzie miała taką samą formę jak tak zwyczajna. Czasem rozmowa o pracę "face to face" nie jest potrzebna, wtedy przeprowadzana jest ona w formie mailów.

rozmowa o pracę online

 

 

 

Nie zapomnij napisć też dobrego CV - Jak napisać dobre CV?Ocena: 3.2 Głosów: 1218Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Brak komentarzy!

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:Dołączyło już do nas 122 firm oraz 412 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: