RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracyRynek telepracy w Polsce i zagranicą

Autor: adm Data: 2014-10-14 12:23:25

Obecny rynek telepracy obejmuje w Polsce przede wszystkim usługi związane z branżą informatyczną (programowanie, tworzenie aplikacji), marketingową (usługi SEO, prowadzenie działań w mediach społecznościowych, sprzedaż przez Internet, budowanie relacji z klientem) oraz sprzedaż (sklepy internetowe, obsługa klienta). Możliwości jest jednak o wiele więcej. Nowy rynek epracy pozwala na znalezienie zatrudnienia także w innych branżach, np. usług księgowych czy analitycznych.

Rynek telepracy w Polsce i zagranicą

Bez wątpienia telepraca daje możliwość elastycznego zatrudnienia w dowolnym miejscu - także z domu - co jest ogromnym plusem dla specjalistów, którzy niechętnie przywiązują się do jednego miejsca pracy. Również w zawodach kreatywnych ceniona jest możliwość pracy zdalnej. Co ważniejsze, nowy rynek epracy pozwala na odnalezienie idealnego pracownika, nie ograniczając się tylko do naszego miasta czy kraju - naszą stronę w social mediach może promować specjalista mieszkający za granicą, a analizy wykonywać wieczorami specjalistka od statystyki, zajmująca się dzieckiem. Często epraca oznacza duże oszczędności dla firmy - brak konieczności prowadzenia dużego biura, możliwość outsourcingu pewnych usług tańszym firmom np. z Azji.

Rynek telepracy epracy

 

 

Jak wygląda nowy rynek telepracy?

W USA aż jedna czwarta pracowników wykonuje całość lub część pracy zdalnie. W Europie przoduje Wielka Brytania i Francja, jednak w Europie Środkowej i Wschodniej średnia wynosi zaledwie 5%. W Polsce epracę wykonuje około 8% wszystkich zatrudnionych.

Na razie nie są to duże liczby, ale trzeba zaznaczyć, że nastąpił gwałtowny rózwój rynku telepracy i niedługo większa częśc społeczeństwa będzie pracować zdalnie.Ocena: 3.1 Głosów: 913Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Brak komentarzy!

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:Dołączyło już do nas 122 firm oraz 403 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: