RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracyTelepraca jako elastyczna forma zatrudnienia

Autor: adm Data: 2014-10-13 23:33:39

Wraz z rozwojem internetu oraz nowoczesnych technologii, pojawiły się nowe możliwości pracy. Coraz więcej zajęć wykonywać można zdalnie, a co za tym idzie korzyści osiągają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Telepraca przez cały czas poszerza swój zasięg i obejmuje kolejne sektory, jej specyfika sprawia, że stała się ona w ostatnich czasach nie tylko opłacalna, ale i coraz częściej poszukiwana.

Telepraca - nowoczesna wygoda

Branże w których wykonuje się pracę zdalną, to przede wszystkim:
- grafika
- programowanie
- copywriting
- reklama
- PR, social media
- telemarketing

W przypadku tych zawodów pracownik nie musi stawiać się na miejscu pracy, do wykonywania swoich zadań potrzebna jest mu wyłącznie wiedza, doświadczenie oraz komputer z dostępem do internetu i telefon. Reszta powstaje w głowie.

Telepraca to coraz bardziej poszukiwana forma zatrudnienia, większość z nas chciałaby przecież pracować na swój własny sukces i nie mieć zrzędzącego szefa nad głową. Młodzi ludzie, którzy zajmują się kreatywnymi zawodami coraz częściej decydują się na prace w charakterze freelancera. Pracują na własny rachunek, zakładając firmę, lub na umowy zlecenie, czy umowy o pracę i jednocześnie mogą też pracować na etacie. Telepraca jest wygodna z tego względu, że można wykonywać ją praktycznie wszędzie i o każdej godzinie, nikt nie narzuca nam, czy mamy zacząć swoje zadania o 6 rano, czy o 20 wieczorem. To od nas zależy, jak swoimi zadaniami pokierujemy, praca zdalna może być wyłącznym źródłem zarobku, ale możemy ją również traktować jako dorywcze zajęcie, które wykonujemy w wolnym czasie.

telepraca

Pracodawcy opłaca się zatrudniać "zdalnego" pracownika

Taki tryb pracy jest opłacalny również dla pracodawców, nawet, jeżeli konkretna firma zatrudnia nas u siebie na cały etat, to czyni oszczędności względem tego, że nie musi nam zapewnić biura, komputera czy innego uposażenia. My wywiązujemy się w terminie ze swoich obowiązków, a pensja wpływa do nas tak, jakbyśmy codziennie jeździli do pracy.

Można by powiedzieć, że telepraca ma same zalety, właściwie sami jesteśmy sobie sterem, żaglem i okrętem, ale zdarza się też tak, że taka forma zatrudnienia nie będzie dobra dla wszystkich. Jeżeli nikt nas na bieżąco nie kontroluje, czasami trudno jest się zmotywować do pracy, terminy mijają, a zadanie trzeba przecież wykonać na czas. Jednakże dla osób zorganizowanych oraz nastawionych na cel oraz konkretne wyniku, twórczych oraz słownych - telepraca to najlepsza z możliwych form zatrudnienia.

Przecież skoro swoje obowiązki możemy wykonywać bez wychodzenia z domu, to po co przemierzać co rano pół miasta po to, żeby dostać się do biura. Po co wstawać wcześnie, skoro swoje zadania równie dobrze wykonać możemy po południu.

W kreatywnych branżach ciągle rośnie popyt na osoby, które pracują w trybie zdalnym. Wiele z nich ma swoje firmy, a osób, dla których pracują nigdy nawet nie widziały na oczy. Teraz wszystko załatwia się przez internet i telefon. W ten sposób zdobywa się klientów, pracowników oraz pracodawców. Wytwory pracy zdalnej to najczęściej pliki, które wysyła się również za pośrednictwem sieci. Branża kwitnie i z roku na rok poszukuje coraz więcej pracowników.

www.dieta.biz.pl

Telepraca opłaca się wszystkim. Cenią ją zarówno freelancerzy, jak i ich zleceniodawcy. W ten sposób pracować mogą zarówno osoby niepełnosprawne fizycznie, jak i matki, które na co dzień zajmują się dziećmi. W internecie aż roi się od ofert pracy przez internet, czyżby to właśnie było w stanie choć trochę zmniejszyć polskie bezrobocie?

Zapraszam też do artykułu o rynku telepracy - Rynek telepracy w Polsce i za granicą

Zobacz telepracaOcena: 3.1 Głosów: 943Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Dodał(a): Jan Dnia: 2015-04-14 21:01:45
Telepraca to fajna forma zatrudnienia - ten artykuł mnie przekonał :)

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:Dołączyło już do nas 122 firm oraz 403 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: