RSS facebook szukamepracy google szukamepracy twitter szukamepracy youtube szukamepracy blog szukamepracyKreatywne CV - gwarantowany sukces?

Autor: adm Data: 2014-10-13 18:08:38

Dzisiejszy rynek pracy zmusza pracowników do jeszcze lepszego zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności. Pracodawcy szukają przecież ludzi, którzy potrafią się wybić na tle innych. Jeżeli pracodawca dostaje 30 bardzo podobnych zgłoszeń, od osób, które posiadają takie samo wykształcenie czy umiejętności, to jak myślisz - kogo wybierze? Nie uchodzi wątpliwości, że zdecyduje się na zatrudnienie kandydata, który przedstawił kreatywne CV i pokazał tym samym, że ma głowę pełną pomysłów.

Kreatywne CV - co może zawierać?Ciągle szukamy pomysłów na to, żeby zaskoczyć naszego przyszłego pracodawcę. Chcemy, żeby zrozumiał on, że to właśnie my jesteśmy najlepszymi kandydatami i to właśnie nas warto zatrudnić. Kreatywne CV przemawia przede wszystkim do potrzeb pracodawcy, oczywiście zamieszczamy w nim nasze dokonania i umiejętności, ale przede wszystkim staramy się udowodnić, że myślimy o dobru firmy jeszcze zanim zaczniemy w niej pracować.

Pierwszym wyznacznikiem kreatywnego podejścia do sprawy jest szata graficzna czy też sposób zaprezentowania naszego CV. Im oryginalniejsze pomysły, tym lepiej. Kreatywne CV może wyglądać niczym oś czasu Facebooka (to sprawdzi się z pewnością w przypadku branż reklamowych i tych związanych z social media), może być skonstruowane jak książka, czy też mapa myśli. Tutaj wszystko zależy od pomysłowości kandydata, im pomysł bardziej przyciąga uwagę, tym większe prawdopodobieństwo, że ściągnie na nas zainteresowanie.

Niektórzy decydują się na przygotowanie CV w postaci strony internetowej. Ma to swoje zalety, strona dostępna jest dla szerokiego grona pracodawców, jednakże trudno ją spersonalizować pod konkretną firmę. Zazwyczaj, kiedy aplikant stara się o przyjęcie na konkretne stanowisko w pewien sposób personalizuje, nawet "podkręca" swoje CV w konkretnym kierunku, stosuje inny styl, odmienny sposób przekazu. Oczywiście stronę można modyfikować nieskończoną ilość razy, aż do skutku. Niektórzy idą jeszcze dalej, swoje CV tworzą w postaci filmu, gry komputerowej czy bilbordu.

Zobaczcie jak to zrobił jeden z młodych, kreatywnych w Nowym Jorku, gdy szukał pracy w najlepszych agencjach reklamowych.Wyobraź sobie tylko minę rekrutera, który takie kreatywne CV dostaje. Z pewnością nie przechodzi obok niego obojętnie i nie szufladkuje razem z innymi. Jednakże fakt, że wyjątkowo się postarasz nie zawsze musi przynieść Ci upragnioną posadę. Dlaczego?

 

Kreatywne CV - świetne tylko w konkretnych branżach


Powiedzmy sobie szczerze. Zawody dzielą się na takie, w których pomysłowość i umiejętność nieszablonowego działania jest bardzo pożądana, oraz na te, w których absolutnie nie bierze się jej pod uwagę. Trochę dziwnym byłoby, gdybyś wykonał kreatywne CV aplikując na posadę sprzedawcy w Biedronce. Jest prawie pewne, że Twoje starania nie zostałyby docenione. Przecież tak mało twórczy zawód nie potrzebuje kogoś, kto wybija się ponad przeciętność. Po co? Taki pracownik mogłyby być tylko problemem, zbyt wiele pomysłów, zbyt duże mniemanie o sobie, nie - to nie ta branża.

Jeżeli natomiast starasz się o posadę w dziale kreatywnym, piszesz, tworzysz grafikę, zajmujesz się reklamą i pochodnymi - takie CV to niemalże konieczność. Pracodawca chce widzieć, że zatrudniają Ciebie, dostaje zastrzyk twórczej energii, która może zaowocować sukcesem. Chce być pewien, że wniesiesz do firmy coś nowego, będziesz w stanie podejmować wyzwania i co najważniejsze im podołasz. Nic nie przedstawi Cię więc w lepszym świetle, niż kreatywne CV. Pracodawców interesują innowacje, jeżeli je sobą przedstawiasz, nigdy nie będziesz narzekał na brak pracy.

Przykłady kreatywnych CV

kreatywne cv

  kreatywne cv

kreatywne cv   

 kreatywne cv

kreatywne cv

 

Zobacz praca onlineOcena: 3.2 Głosów: 1238Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

Artykuły
Jak dorobić w domu przez internet 2015
Praca przez internet przepisywanie tekstów oferty
Praca w domu przy komputerze 2015
Praca dla niepełnosprawnych oferty
Programista - czyli najpopularniejszy zawód w pracy zdalnej
Prawa i obowiązki telepracownika
Zakładanie działalności gospodarczej przez internet
Program Streber do zarządzania mikro projektami freelancerów
Jak napisać dobre CV
Praca mobilna - dlaczego warto?
Rozmowa o pracę
Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek?
Jak zostać freelancerem?
Czym jest i na czym polega outsourcing?
11 zasad dobrego CV
Rynek telepracy w Polsce i zagranicą
Telepraca jako elastyczna forma zatrudnienia
Kreatywne CV - gwarantowany sukces?
Praca zdalna - szansa dla każdego

Komentarze

Dodał(a): Michał Dnia: 2015-04-16 17:32:17
Ciekawy artykuł, polecam.

Dodał(a): Paweł Dnia: 2015-04-16 17:20:24
Pomysłowe :) to CV pokazane na filmiku - zdumiewające XD

Dodał(a): Janusz Dnia: 2015-04-16 17:18:46
Fajny artykuł, te niektóre CV naprawdę pomysłowe :)

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod:Dołączyło już do nas 122 firm oraz 412 użytkowników Zarejestruj się

Firma i współpraca

Copyright © 2013-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Płatności realizowane są przez: